פרילנסרים – ביקושים 2018

פרילנסרים לא מוצאים עבודה, הם מביאים עבודה, ולעיתים יוצרים אותה. אבל גם בעלי מקצוע המועסקים למילוי משימות מוגדרות ולא על בסיס קבוע צריכים להבין עד כמה השירותים שהם מציעים נדרשים בשוק העבודה. אז בדקנו באלו תחומים נדרשים הכי הרבה פרילנסרים בישראל, נכון לשנת  2018. הנתונים הוצלבו משבעה מקורות מידע אינטרנטיים שונים כדי ליצור את המחקר הזה, בתוספת דירוגים סובייקטיביים של פרילנסרים מתחומים שונים.
אז מהם השירותים הנדרשים ביותר מפרילנסרים בישראל, ב 2018 ?

במקום הראשון, עם 38% מהשירותים הנדרשים מפרילנסרים נמצאים שירותי התכנות. תחת הקטגוריה הזו ניתן למצוא מפתחי backend (DB, Oracle, Pyton ועוד), frontend (פיתוח אפליקציות mobile , אנגולר, web , VR ועוד) וfullstack. כשניסינו לבצע חלוקה פנימית, ראינו שהרבה ממודעות הדרושים לא בהכרח מבצעות חלוקה כזו כי חלק מהכישורים הנדרשים הם רב תחומיים. לכן החלטנו להתייחס לכל המתכנתים הפרילנסרים תחת אותה הקטגוריה. באתרי דרושים שאינם ייעודיים לאוכלוסיה טכנולוגית ניתן למצוא יותר מודעות רלוונטיות למתכנתי front end באופן יחסי – כפרילנסרים, בעוד באתרים שפונים יותר לאוכלוסיה טכנולוגית המגמה היא הפוכה וניתן למצוא יותר דרישה למתכנתי back end פרילנסרים. בדומה לביקוש למתכנתים בעולם המקצועות השכירים, גם כאן שירות זה הינו בין הנדרשים בשוק העבודה.
במקום השני, עם קצת מעל 19% אפשר למצוא אנשי שיווק בתחומי הדיגיטל השונים. מטריה זו כוללת תחתיה אנשי SEO, מקדמים אורגניים וממומנים ברשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב ועוד כולל גוגל כמובן), קידום במייל, קידום אפליקציות ועוד.
במקום השלישי, עם כמעט 17% מהשירותים הנדרשים ניתן למצוא את כישורי הגרפיקאי. הרבה מהדרישה היא לאנשי UX כמעצבי אתרים, אפליקציות ואף מעצבי לוגואים. בנוסף, השירותים הנדרשים מגרפיקאים כוללים בין היתר גם עיצוב תעשייתי, אילוסטרציות ואף שרטוט אדריכלי.
שירותים של אנשי תוכן למיניהם נדרשים גם הם, אבל משמעותית פחות (8%). תחת מטריית המקצועות הזו נכללים כתיבה שיווקית, עריכה לשונית, כתיבת תכניות עסקיות וגם כתיבה טכנית.
מפתיע לגלות ש 6% מהשירותים הנדרשים מפרילנסרים הם שירותי תרגום. ההסבר למספר הגבוה יחסית של הצורך ביכולת ספציפית זו הוא שמדובר בשירות שניתן בעיקר ע”י פרילנסרים וכמעט ולא במסגרת שכירה, בניגוד לשאר בעלי המקצועות אותם ניתן למצוא כשכירים או עצמאיים.
קצת פחות מ 5% מהשירותים הנדרשים מפרילנסרים הם שירותי אדמיניסטרציה, וקצת מעל 1% הם נותני שירותים בתחומי הפיננסים, ספציפית הנהלת חשבונות הוא הבולט שבהם.
שירותי גיוס ויעוץ קריירה, לצד שירותי מכירות גם נמצאים בדירוג, אבל הם מהווים פחות מאחוז אחד מהמודעות הפונות לפרילנסרים לשם השוואה.
האחוזים הנותרים מתחלקים בין שירותים נדרשים מעולמות תוכן שונים. אפשר למצוא שירותים נדרשים מפרילנסרים כמו טיפול אלטרנטיבי על סוגיו השונים ומספר לא מבוטל של מודעות למאמני ו/או מדריכי כושר. נדרשים גם מתווכי נדל”ן, פסיכולוגים, מורים פרטיים, מדריכים מסוגים שונים ואדריכלים –כל אלו במסגרות עצמאיות של self employment כמובן. שאר השירותים הנדרשים מפרילנסרים הופיעו לעיתים רחוקות במודעות ספורות, ולכן לא נכללו ברשימה.
מה אפשר ללמוד מהתמונה המתקבלת?
– מלבד כישורי התכנות שנדרשים בפער ניכר יותר מכל שאר הדרישות לפרילנסרים, מפת הדרישות שונה בהשוואה לעולם השכיר. בעולם השכיר נדרשים הרבה יותר עובדי סיעוד, פועלי ייצור, נהגים, מהנדסים, טכנאים מסוגים שונים, נציגי מכירות ועוד. ללא ספק ישנם תחומי ידע מסוימים בהם מעסיקים במשק לא יחפשו בכלל פרילנסרים, לעומת תחומים בהם תהיה דרישה גבוהה לעובדים במתכונת זו.
– אתרי דרושים ורשתות חברתיות כמעט תמיד פונים לקהל מסוים יותר מאשר לקהל אחר, לכן התמונה המתקבלת מאתר ספציפי יכולה לעוות את התמונה ונדרשת הצלבה מאתרים שונים, במקביל להסתכלות הסובייקטיבית של העוסקים בתחומים השונים כפרילנסרים.
– בהשוואה לארה”ב יש לא מעט שינויים. בארה”ב למשל שירותים בתחום הBitcoin הופכים נדרשים יותר ויותר מעובדים במתכונת פרילנס מטבע הדברים, ושירותי צילום ועריכת וידאו נמצאים גם הם בדירוג בעוד במחקר שלנו הופיעו מעט מודעות יחסית בתחומים אלו.
– מראיונות עם מעסיקים גילינו שבניגוד לגיוס עובדים קבועים, עבור העסקת פרילנסרים הרבה מעסיקים נוטים פחות להשתמש בפלטפורמות של אתרי דרושים ומעדיפים למצוא נותן שירות דרך המלצות מפה לאוזן, כיוון שמדובר בעבודה ממוקדת לטווח זמן קצר.
– המגמה קובעת יותר מהנתונים האבסולוטיים, ולכן יש צורך להשוות אותה ברמה השנתית בסוף 2019.

מה מספרים על עבודה במתכונת פרילנס?
כדאי להיות ערוכים לעבודה קשה, אבל עם מאה אחוז נאמנות לעצמך ולמי שאתה
כשכירים אנחנו מקבלים המון תוספות שלא מקבלים כעצמאים , פנסיה , פיצויים , קרן השתלמות.
אבל תחושת הסיפוק והחופש כעצמאי פי 1000 יותר טובה במידה ומצליחים .”

לו”ז גמיש, היכולת לעבוד מכל מקום בגלובוס, אין לי בוס על הראש, שלא לדבר על פוליטיקה במקום העבודה וסביבת עבודה לא בריאה שאין למי שעובד כפרילנס
מבחינה כלכלית, זו תפישת מציאות אחרת. אין בה וודאות ואין עקביות. אתה מוצא את עצמך משווק הרבה ולא תמיד מוכר מספיק. אבל כמה ומתי אתה עובד תלוי בך
מציעה, שאם חוששים, אז אפשר גם לעשות את זה הדרגתי
אתה פותח עסק עם כל מה שמסביב, לא כדאי לקרוא לזה פרילנס.”

דירוגים:

מה עוד אפשר ללמוד מזה?
אם חשקה נפשכם לעבוד במתכונת עצמאית, על יתרונותיה וחסרונותיה, ניתן לנסות לאתר לקוחות עבור ההתמחות הספציפית שלכם, או לייצר פורטפוליו של יכולות ותחומי ידע. ניתן לאמץ מספר תחומי מומחיות נדרשים שמשלימים זה את זה. למשל – אנשי דיגיטל מדיה שמתמחים גם ב SEO , או אנשי תוכן שמתמחים גם בשירותי תרגום למשל יכולים להגדיל את היקף העבודה שלהם פר לקוח.
ומה עם ללכת בכוון ההפוך? להפוך מפרילנס לשכיר?
זה אפשרי אבל צריך לעבור את המשוכה של המגייסים, שתפקידם לעמוד על המשמר כדי לוודא שמדובר באדם שמעוניין להישאר ולצמוח עם הארגון, ולא בא להעביר תקופה קצרה כאילו מדובר בעוד פרויקט. מבחינה מקצועית אין באמת הבדל, רק שכשכירים תוכלו להתעסק בעבודה עצמה ולא בהיבטים נוספים של ניהול עסק.
למי שכבר עובד שנים במתכונת פרילנס ולמי שחדש, וגם למי שמתלבט – מוזמנים לשאול ולהתייעץ.

חפשו בפייסבוק: קבוצת MyRole – מרימים קריירה
הכנסו לאשכולות במקצועות שונים מעמוד הבית כדי לקבל מידע על אפשרויות נוספות לעיסוק בעולם העבודה המתעדכן כל הזמן. Myrole.co.il

בהצלחה!